ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 11:00-19:00 504438338 / 12 6603366

Akupunktura i moxa

AKUPUNKTURA

Akupunktura to bezpieczna, wywodząca się z medycyny chińskiej metoda terapii, licząca ponad 2000 lat, która za pomocą bardzo cienkich igieł, zwalcza wiele dolegliwości, z którymi często medycyna konwencjonalna nie może sobie poradzić. Udokumentowana skuteczność i brak niepożądanych efektów ubocznych pozwalają planować leczenie w bólach różnego pochodzenia, przewlekłych zespołach chorobowych i problemach psychosomatycznych. Jest to dziś oficjalnie uznawana przez współczesną medycynę technika leczenia.

JAK DZIAŁA AKUPUNKTURA?

Jeżeli przekręcana igła jest wbita we właściwym miejscu, uwalnia przepływ adenozyny, czyli związku chemicznego, który dociera do receptorów na neuronach transmitujących ból. Działa tak dlatego, że nasz organizm jest pod wpływem stresu wywołanego przez uszkodzenie ciała, czyli przebicie skóry. Dodatkowym efektem akupunktury jest zwiększenie wydzielania endorfin, naturalnych hormonów szczęści działających przeciwbólowo i poprawiających samopoczucie. Miejscowy efekt akupunktury to zmniejszanie lokalnego stanu zapalnego i obrzęku.

CO MOŻNA LECZYĆ AKUPUNKTURĄ?

Akupunkturą można leczyć m. in. :

-niepłodność
-bóle kręgosłupa
-bóle stawów
-bóle głowy
-nudności/wymioty
-zawroty głowy
-bezsenność
-choroby gardła
-choroby układu oddechowego
-choroby układu pokarmowego
-choroby układu krążenia
-choroby narządu ruchu
-choroby neurologiczne
-niedowłady
-depresje
-nadciśnienie
-choroby oczu
-borelioza
-fibromialgia
I wiele innych…

UWAGA:

Akupunktura polega na nakłuwaniu igłami ściśle określonych punktów na ciele. Wybór miejsc wkłucia jest procesem wymagającym wielu umiejętności i wiedzy na temat tego, które punkty wywołają pożądaną reakcję leczniczą. Wykonując ten zabieg, upewnij się więc, że osoba go wykonująca ma do tego odpowiednie umiejętności i predyspozycje.

Pamiętaj też, że przed zabiegami należy poddać się badaniom lekarskim. Akupunktury powinny m.in. unikać osoby chore na hemofilię, choroby skórne, zakaźne, psychiczne i dzieci w wieku niemowlęcym.

MOXA

Moxa ma bardzo wiele wspólnego z tradycyjną akupunkturą, jednak zamiast nakłuwania igłami wykorzystuje długotrwałe nagrzewanie odpowiednich punktów.

Stosowanie moxy wzmacnia odporność organizmu i wspomaga naturalne procesy samoleczenia. W wyniku grzania cząsteczki leku przenikają przez rozgrzaną skórę. Technika ta polega na działaniu na chińskie punkty ciepłem. Do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystuje się specjalne stożki lub cygara wykonane z chińskiej odmiany piołunu. Najpewniejszą i najwygodniejszą metodą ogrzewania jest używanie cygara, które trzymając w dłoni przybliża się do określonego punktu, wykonując przy tym ruchy wahadłowe lub okrężne. Rozżarzony koniec cygara przybliża się i oddala od skóry tak, aby pacjent czuł przyjemne ciepło. Wskazania do leczenia moksą są podobne jak w przypadku akupunktury, choć najczęściej wykonuje się w przypadku chorób wywołanych zimnem, chorób przewlekłych i w stanach dużego osłabienia.

Zabieg "Moxy" poprawia krążenie energii Qi w obrębie meridanów, uśmierza ból, znosi uczucie chłodu, zwiększa zasób energii Qi (dlatego wykonuje się zabieg "Moxy" w stanie niedoboru energetycznego) i zwiększa siły obronne ustroju. Zabiegi "MOKSY" działają regenerująco i przedłużają życie ludzkie.

Moxa pomocna jest w leczeniu:
-bólów mięśni i stawów,
-lumbago,
-zwyrodnieniu kręgosłupa,
-choroby reumatycznej stawów,

Przeciwwskazania: miesiączka, ciąża, choroba psychiczna, nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz serca, ostre stany zapalne skóry, gorączka.

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish