ul. Cybulskiego 5, 31-117 Kraków Poniedziałek - Piątek 11:00-19:00 504438338 / 12 6603366

Komórki macierzyste to najważniejsze komórki budujące nasze ciało. Ważne w ich właściwościach jest to, że nie tylko potrafią tworzyć, lecz także odbudowywać zniszczone i chore struktury. Dzięki nim nabłonek jelita cienkiego wymienia się co kilka dni, a naskórek może się złuszczać co dwa tygodnie. Komórki macierzyste są zatem kluczem do medycyny regeneracyjnej. Od wielu lat intensywnie wykorzystuje się je w leczeniu chorób układu krwiotwórczego, a trwają badania kliniczne nad zastosowaniem ich w terapii innych schorzeń.

Są niezwykle skuteczne w leczeniu zwyrodnień stawów ( regenerują powierzchnie stawowe oraz leczą stany zapalne). Bardzo dobre wyniki uzyskujemy przy leczeniu blizn – poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały unaczyniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczenia. Terapie komórkami macierzystymi są także obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem. Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowo likwiduje się stan zapalny w skórze, który był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym procesem łysienia.

Komórki macierzyste to także bardzo skuteczna metoda odmładzania, w pełni naturalna i bez przerysowanych rezultatów. Komórki te przynoszą efekt odmłodzenia o kilkanaście lat, gdyż działają kompleksowo i inteligentnie na komórki skóry i tkanki podskórnej, które same rozpoczynają intensywny proces regeneracji. Wygładzają zmarszczki, odbudowują policzki, a także poprawiają jakość skóry. Można je podawać w powieki, w usta (przywracają czerwień i objętość warg), a także w zmarszczki palacza nad górną wargą. Stosuje się je zarówno na twarz, jak i całe ciało. 

Naturalny efekt odmładzania komórkami macierzystymi nie następuje bezpośrednio po zabiegu, ale jest to wieloetapowy proces, który rozpoczyna się kilka tygodni po zabiegu i trwa do ok. 1,5 roku. W wyniku oddziaływania komórek macierzystych następuje odbudowa tkanki podskórnej we wszystkich miejscach, w których zostały one podane. W zależności od potrzeb pacjenta, praktycznie każdy fragment ciała może zostać odmłodzony za sprawą komórek macierzystych.

 

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami

Tel.  504438338 / 126603366

 

 

 

 

 

źródła pomocniecze: luxmed.pl /www.mediraty.pl

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish